facebooksøg
Boldklubben FREM

Turneringsprogram 2019/20

2. Division grundspil efterår 2019

 

Dag Dato Tid Hjemme Ude Spillested
lørdag 03-08-2019 14:00 FREM FA 2000 Valby IP, Stadion
tirsdag (1) 06-08-2019 18:00 FC Sunshine  FREM Kløvermarken Bane 4  (2)
lørdag 10-08-2019 14:00 Hillerød Fodbold FREM Hillerød Stadion
lørdag 17-08-2019 14:00 FREM Slagelse B&I Valby IP, Stadion
onsdag 21-08-2019 19:00 B 93 FREM Østerbro Stadion
lørdag 24-08-2019 14:00 Frem HIK Valby IP, Stadion
søndag 01-09-2019 13:00 Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg
onsdag(3) 04-09-2019 17:15 Avarta  Frem Espelundens Idrætsanlæg
lørdag 07-09-2019 14:00 Frem Brønshøj Valby IP, Stadion
søndag 15-09-2019 13:00 Holbæk B&I  Frem SuRi Park
lørdag 21-09-2019 14:00 Frem Vanløse Valby IP, Stadion
fredag 27-09-2019 19:00 FC Helsingør Frem Helsingør Stadion
lørdag 05-10-2019 15:00 Skovshoved IF Frem Skovshoved I P
lørdag 12-10-2019 14:00 Frem Hillerød Fodbold Valby IP, Stadion
lørdag 19-10-2019 14:00 Frem B 93 Valby IP, Stadion
søndag 27-10-2019 13:00 Slagelse B&I Frem Slagelse Stadion
lørdag 02-11-2019 13:45 FA 2000 Frem Frederiksberg IP, kunst
lørdag 09-11-2019 14:00 Frem Holbæk B&I  Valby IP, Stadion
lørdag 07-03-2020 13:00 HiK Frem Gentofte Sportspark
lørdag 14-03-2020 14:00 Frem Skovshoved Valby IP, Stadion
lørdag 21-03-2020 15:00 Brønshøj Frem Tingbjerg IP
lørdag 28-03-2020 14:00 Frem Avarta Valby IP, Stadion
lørdag 04-04-2020 14:00 Vanløse Frem Vanløse IP
torsdag 09-04-2020 14:00 Frem Helsingør Valby IP, Stadion
           

(1) 1.Runde af Sydbank pokalen  (2) Bane nr. er med forbehold  

(3) 2. Runde af Sydbank pokalen med forbehold for ændringer 

 

7. Andreas Theil Lundberg

Position: Forsvar/Midtbane
Født: 22-02-1992
19. Christian Bramsborg

Position: Forsvar, Midtbane
Født: 21-09-1999
17. Daniel Anusic

Position: Forsvar
Født: 25-04-1996
13. Daniel Holm

Position: Angreb
Født: 07-03-1995
77. Daniel Pedersen

Position: Angriber
Født: 24-03-1989
6. Frederik Sundstrup

Position: Forsvar/midtbane
Født: 17-12-1993
9. Hamid Khalidan

Position: Kant/Angriber
Født: 15-07-1997
30. Jesper Næsby

Position: Målmand
Født: 25-08-1981
26. Jonas Nørremark

Position: Forsvar
Født: 12-03-1996
20. Kenneth Thinter

Position: Forsvar/midtbane
Født: 11-09-1988
22. Kristoffer Dirksen

Position: Forsvarer
Født: 16-02-1993
1. Marco Brylov

Position: Målmand
Født: 21-11-1995
25. Mark Sundstrup

Position: Midtbane/angreb
Født: 30-06-1989
2. Mikkel Andersson

Position: Midtbane
Født: 17-03-1990
11. Tonni Adamsen

Position: Midtbane/angriber
Født: 15-11-1994
8. Victor Christiansson

Position: Midtbane
Født: 18-02-1998
mobil version
desktop version
- copyright [ 2003-2019 ] Dennis Sjøbeck -