facebooksøg
Boldklubben FREM

10. Beran Camili

Trøjesponsor: Carlsberg
Position: Midtbane/Angreb
Højde: 182 cm
Vægt: 73 kg
Født: 01-04-1991
Kampe: 201 (10)
Vundne: 90
Uafgjort: 53
Tabt: 58
Mål: 32 (2)
Debut: 13 august 2008 ude mod Rønne FB (3-0) (Pokalkamp)
Blev udskiftet isf Søren Krogh i det 63. minut.
Tidligere klubber: Ungdom: FREM og Brøndby. Senior FREM (E2008-F2009 17 kampe/0 mål), Brøndby (E2009-F2011 0/0), B93 (E2011 17/1), Tilbage til FREM fra foråret 2012.
Beskrivelse: Beran, der er født i København og er af Makedonsk afstamning fik sin fodboldopdragelse i FREM og fik som et kæmpetalent sin debut på FREMs 1.hold som 17 årig i 2008.

Brøndby købte ham i sommeren 2009, hvor Beran fik kontrakt og spillede på U19 holdet og senere 2. holdet. Kontrakten med Brøndby blev ikke forlænget og Beran trænede med i Brønshøj, hvis træner Bo Henriksen blev meget imponeret af Beran, der dog valgte B. 93 i.s.f. og for hvem han debuterede mod FREM! i Valby IP i en pokalkamp, som FREM gik sejrrigt ud med 3-1 e.f.s.

Han er på nuværende tidspunkt mest placeret som kantspiller, men med årene vil han kunne dække flere pladser, både på midtbanen og i angrebet med udgangspunkt i hans offensive kvaliteter.

Spillemæssigt er han på et meget højt teknisk niveau og har nogle sublime første berøringer, som han drager nytte af i sit spil. Har den nødvendige hurtighed og et godt antrit, som han flittigt bruger i mand- til-mand situationer. En rigtig god dribler, der samtidig formår at slå nogle gode indlæg. Han har en god indstilling og ydmyghed, som uden tvivl vil hjælpe ham i fremtiden.

Beran forlængere den 24. juli 2014 sin kontrakt med FREM gældende til den 30. juni 2015.

Beran blev af FREM support valgt som årets spiller 2016.

Spillede sin kamp nr. 150 den 25. marts 2017 ude mod VSK Århus (1-1).

Beran forlængede medio juni 2017 sin kontrakt med FREM til 30. juni 2019.

Opdateret 18. juni 2017/Steen Meisner Bjerre/Claus M. Hansen
- Tal i parentes angiver nuværende sæson.

- se 'Beran Camili's aktive kampe i detaljer - klik her
- Søg efter teksten: 'Beran Camili' - klik her

- Videre til næste spiller 'Tonni Adamsen' - klik her
- Tilbage til forrige spiller 'Hamid Khalidan' - klik her
Oplysningerne på ovennævnte spillerprofil er indsamlet og indkodet af BK FREMs officielle statistikfører: Steen Meisner Bjerre, 23 61 92 72, steenbjerre@hotmail.com, til hvem henvises, såfremt der er ændringer/tilføjelser e.a. til spillerprofilen, samt til Persondataloven.

Aktive kampe

DatoHoldResultatLiga
22-09-2018FREM - HIK2-12. Division, Grundspil
15-09-2018Marienlyst - FREM0-12. Division, Grundspil
11-09-2018FREM - Vejle3-4Sydbank Pokalen
08-09-2018FREM - B. 930-12. Division, Grundspil
01-09-2018Hillerød - FREM2-12. Division, Grundspil
25-08-2018Middelfart - FREM0-12. Division, Grundspil
22-08-2018FREM - Brønshøj2-02. Division, Grundspil
12-08-2018AB - FREM0-12. Division, Grundspil
08-08-2018Skovshoved - FREM1-4Sydbank Pokalen
04-08-2018FREM - Slagelse0-12. Division, Grundspil
02-06-2018FREM - Middelfart1-02. Division Oprykningsspil
19-05-2018FREM - Marienlyst1-12. Division Oprykningsspil
17-05-2018Sydvest Tønder - FREM0-22. Division Oprykningsspil
13-05-2018Avarta - FREM1-12. Division Oprykningsspil
10-05-2018FREM - Kolding IF1-02. Division Oprykningsspil
05-05-2018FREM - Kjellerup1-22. Division Oprykningsspil
28-04-2018Middelfart - FREM1-12. Division Oprykningsspil
21-04-2018FREM - Sydvest Tønder2-02. Division Oprykningsspil
14-04-2018FREM - Avarta2-12. Division Oprykningsspil
07-04-2018Kolding IF - FREM2-12. Division Oprykningsspil
02-04-2018FREM - Ringkøbing1-22. Division Oprykningsspil
29-03-2018Kjellerup - FREM1-52. Division Oprykningsspil
24-03-2018Marienlyst - FREM3-22. Division Oprykningsspil
17-03-2018FREM - Jammerbugt FC0-12. Division Oprykningsspil
04-11-2017FREM - Brønshøj3-32. Division, Pulje 1
28-10-2017Hvidovre - FREM5-02. Division, Pulje 1
21-10-2017B. 93 - FREM2-52. Division, Pulje 1
14-10-2017FREM - Skovshoved5-12. Division, Pulje 1
08-10-2017Næstved - FREM1-02. Division, Pulje 1
30-09-2017Hillerød - FREM2-22. Division, Pulje 1
23-09-2017FREM - AB4-32. Division, Pulje 1
16-09-2017Brønshøj - FREM0-32. Division, Pulje 1
09-09-2017FREM - B. 933-32. Division, Pulje 1
02-09-2017FREM - Hvidovre0-22. Division, Pulje 1
25-08-2017AB - FREM0-12. Division, Pulje 1
19-08-2017FREM - Næstved0-12. Division, Pulje 1
12-08-2017Skovshoved - FREM1-12. Division, Pulje 1
08-08-2017Hvidovre - FREM1-0DBU Pokalen
05-08-2017FREM - Hillerød2-22. Division, Pulje 1
17-06-2017FREM - VSK Aarhus1-12. Division Kvalifikationsspil
10-06-2017Jammerbugt FC - FREM3-02. Division Kvalifikationsspil
05-06-2017FREM - Middelfart0-12. Division Kvalifikationsspil
01-06-2017Odder - FREM2-02. Division Kvalifikationsspil
13-05-2017FREM - Svendborg2-22. Division Kvalifikationsspil
06-05-2017Sydvest Tønder - FREM2-02. Division Kvalifikationsspil
30-04-2017Middelfart - FREM2-02. Division Kvalifikationsspil
22-04-2017FREM - Odder1-22. Division Kvalifikationsspil
17-04-2017Næsby - FREM0-32. Division Kvalifikationsspil
13-04-2017FREM - Vejgaard1-02. Division Kvalifikationsspil
08-04-2017FREM - Jammerbugt FC3-12. Division Kvalifikationsspil
01-04-2017Svendborg - FREM0-12. Division Kvalifikationsspil
25-03-2017VSK Aarhus - FREM1-12. Division Kvalifikationsspil
18-03-2017FREM - Sydvest Tønder1-12. Division Kvalifikationsspil
05-11-2016FREM - HIK3-12. Division, Pulje 1
29-10-2016Holbæk - FREM0-12. Division, Pulje 1
26-10-2016FREM - Brøndby1-2DBU Pokalen
23-10-2016Avarta - FREM1-12. Division, Pulje 1
01-10-2016Brønshøj - FREM1-02. Division, Pulje 1
24-09-2016B. 93 - FREM1-12. Division, Pulje 1
17-09-2016FREM - Holbæk5-12. Division, Pulje 1
10-09-2016FREM - Hvidovre1-12. Division, Pulje 1
03-09-2016FREM - Brønshøj0-22. Division, Pulje 1
27-08-2016HIK - FREM1-22. Division, Pulje 1
20-08-2016FREM - B. 932-02. Division, Pulje 1
13-08-2016Fredensborg - FREM0-02. Division, Pulje 1
09-08-2016Vanløse - FREM3-4DBU Pokalen
06-08-2016FREM - Avarta1-22. Division, Pulje 1
18-06-2016Hvidovre - FREM0-2KanalSportDiv., Oprykningsspil
11-06-2016FREM - Thisted1-3KanalSportDiv., Oprykningsspil
04-06-2016AB - FREM0-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
28-05-2016FREM - Brabrand0-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
21-05-2016FREM - Middelfart2-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
11-05-2016Brønshøj - FREM2-0KanalSportDiv., Oprykningsspil
07-05-2016FREM - HIK1-0KanalSportDiv., Oprykningsspil
30-04-2016Thisted - FREM3-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
23-04-2016FREM - AB0-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
16-04-2016Middelfart - FREM2-0KanalSportDiv., Oprykningsspil
09-04-2016FREM - Hvidovre3-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
02-04-2016Brabrand - FREM1-1KanalSportDiv., Oprykningsspil
19-03-2016FREM - Brønshøj0-0KanalSportDiv., Oprykningsspil
07-11-2015FREM - Nykøbing FC3-2KanalSport Divisionen Pulje 2
31-10-2015B. 93 - FREM2-3KanalSport Divisionen Pulje 2
17-10-2015Svendborg - FREM0-4KanalSport Divisionen Pulje 2
10-10-2015Næsby - FREM0-3KanalSport Divisionen pulje 2
03-10-2015FREM - Fremad Amager2-0KanalSport Divisionen pulje 2
26-09-2015Marienlyst - FREM2-0KanalSport Divisionen Pulje 2
19-09-2015FREM - Marienlyst1-1KanalSport Divisionen Pulje 2
13-09-2015Nykøbing FC - FREM0-0KanalSport Divisionen Pulje 2
05-09-2015FREM - B. 930-1KanalSport Divisionen Pulje 2
29-08-2015Dalum - FREM1-3KanalSport Divisionen Pulje 2
22-08-2015FREM - Svendborg4-0KanalSport Divisionen Pulje 2
15-08-2015FREM - Næsby2-2KanalSport Divisionen Pulje 2
11-08-2015Ledøje-Smørum - FREM1-1DBU Pokalen
09-08-2015Fremad Amager - FREM1-2KanalSport Divisionen Pulje 2
13-06-2015Svebølle - FREM0-32. Division Øst
06-06-2015FREM - B. 934-02. Division Øst
03-06-2015HIK - FREM1-12. Division Øst
30-05-2015FREM - GVI1-02. Division Øst
23-05-2015Herlev - FREM2-52. Division Øst
16-05-2015FREM - Hvidovre1-12. Division Øst
10-05-2015Helsingør - FREM2-02. Division Øst
25-04-2015FREM - B. 19084-22. Division Øst
19-04-2015Nykøbing FC - FREM2-12. Division Øst
11-04-2015FREM - Avarta1-02. Division Øst
29-03-2015Holbæk - FREM0-32. Division Øst
22-11-2014GVI - FREM1-22. Division Øst
15-11-2014FREM - Fremad Amager4-02. Division Øst
08-11-2014FREM - Helsingør0-22. Division Øst
31-10-2014Hvidovre - FREM1-12. Division Øst
27-10-2014FREM - Herlev1-02. Division Øst
11-10-2014FREM - HIK4-22. Division Øst
04-10-2014B. 93 - FREM1-12. Division Øst
27-09-2014FREM - Svebølle4-12. Division Øst
20-09-2014Avedøre - FREM1-32. Division Øst
13-09-2014FREM - Holbæk3-02. Division Øst
06-09-2014BSV - FREM2-22. Division Øst
30-08-2014FREM - Rishøj2-12. Division Øst
24-08-2014Avarta - FREM1-12. Division Øst
16-08-2014FREM - Nykøbing FC2-12. Division Øst
09-08-2014B. 1908 - FREM0-12. Division Øst
21-06-2014Næstved - FREM1-12. Division Øst
15-06-2014FREM - SC Egedal1-12. Division Øst
09-06-2014Fremad Amager - FREM1-12. Division Øst
31-05-2014FREM - Svebølle0-02. Division Øst
28-05-2014FC Roskilde - FREM2-02. Division Øst
24-05-2014FREM - Birkerød2-02. Division Øst
10-05-2014FREM - B. 931-12. Division Øst
04-05-2014Avarta - FREM1-72. Division Øst
26-04-2014FREM - B. 19081-12. Division Øst
17-04-2014FREM - Helsingør2-12. Division Øst
09-11-2013FREM - Avarta2-12. Division Øst
02-11-2013B. 93 - FREM0-02. Division Øst
26-10-2013FREM - GVI1-12. Division Øst
19-10-2013Birkerød - FREM2-42. Division Øst
12-10-2013FREM - FC Roskilde0-42. Division Øst
06-10-2013Svebølle - FREM1-22. Division Øst
28-09-2013FREM - Fremad Amager2-32. Division Øst
21-09-2013SC Egedal - FREM1-52. Division Øst
14-09-2013FREM - Næstved1-32. Division Øst
07-09-2013FREM - Nordvest FC1-12. Division Øst
01-09-2013Nykøbing FC - FREM0-02. Division Øst
28-08-2013FREM - Næstved1-1DBU Pokalen
24-08-2013FREM - BSV0-12. Division Øst
18-08-2013Helsingør - FREM4-02. Division Øst
14-08-2013SC Egedal - FREM0-4DBU Pokalen
10-08-2013FREM - Vanløse3-02. Division Øst
22-06-2013Næstved - FREM4-02. Division Øst
16-06-2013FREM - NB Bornholm1-02. Division Øst
09-06-2013Avarta - FREM2-12. Division Øst
05-06-2013FREM - Fremad Amager5-12. Division Øst
25-05-2013FREM - Nordvest FC2-02. Division Øst
22-05-2013Herlev - FREM1-02. Division Øst
18-05-2013Rishøj - FREM4-12. Division Øst
12-05-2013FREM - Hvidovre2-02. Division Øst
08-05-2013FC Roskilde - FREM3-12. Division Øst
28-04-2013Helsingør - FREM1-12. Division Øst
20-04-2013FREM - B. 19081-12. Division Øst
17-04-2013Lolland Falster Alliancen - FREM1-22. Division Øst
06-04-2013FREM - Svebølle2-22. Division Øst
10-11-2012FREM - Næstved0-12. Division Øst
03-11-2012NB Bornholm - FREM0-32. Division Øst
27-10-2012FREM - Avarta2-12. Division Øst
21-10-2012Fremad Amager - FREM1-32. Division Øst
13-10-2012FREM - HIK0-32. Division Øst
07-10-2012Nordvest FC - FREM0-12. Division Øst
29-09-2012FREM - Rishøj0-12. Division Øst
25-09-2012FREM - Lolland Falster Alliancen2-12. Division Øst
21-09-2012Hvidovre - FREM6-22. Division Øst
15-09-2012FREM - FC Roskilde1-12. Division Øst
08-09-2012Birkerød - FREM1-12. Division Øst
01-09-2012FREM - Helsingør2-02. Division Øst
25-08-2012B. 1908 - FREM1-12. Division Øst
18-08-2012FREM - Herlev1-02. Division Øst
12-08-2012Svebølle - FREM0-32. Division Øst
23-06-2012FREM - BSF0-1Danmarksserien Pulje 1
16-06-2012B. 1973 Herlev - FREM0-3Danmarksserien Pulje 1
09-06-2012FREM - Skovshoved1-2Danmarksserien Pulje 1
02-06-2012Fredensborg - FREM2-5Danmarksserien Pulje 1
26-05-2012FREM - GVI2-1Danmarksserien Pulje 1
23-05-2012Kastrup - FREM2-0DBU Pokalen København
19-05-2012FB - FREM0-2Danmarksserien Pulje 1
12-05-2012FREM - Frederikssund1-1Danmarksserien Pulje 1
05-05-2012Avedøre - FREM1-1Danmarksserien Pulje 1
28-04-2012FREM - Allerød1-1Danmarksserien Pulje 1
10-06-2009FREM - Lolland Falster Alliancen4-0Viasat Divisionen
07-06-2009Silkeborg - FREM2-2Viasat Divisionen
28-05-2009Hvidovre - FREM3-0Viasat Divisionen
24-05-2009FREM - FC Fredericia0-0Viasat Divisionen
17-05-2009FC Roskilde - FREM4-1Viasat Divisionen
10-05-2009FREM - AB0-3Viasat Divisionen
19-04-2009Thisted - FREM2-2Viasat Divisionen
09-04-2009FREM - Næstved1-1Viasat Divisionen
05-04-2009Skive - FREM0-1Viasat Divisionen
29-03-2009FREM - Kolding FC2-2Viasat Divisionen
09-11-2008AB - FREM1-1Viasat Divisionen
02-11-2008FREM - FC Roskilde2-0Viasat Divisionen
22-10-2008FC Amager - FREM2-2Viasat Divisionen
19-10-2008FREM - Hvidovre2-1Viasat Divisionen
05-10-2008FREM - Silkeborg2-1Viasat Divisionen
24-08-2008B. 73, Slagelse - FREM0-10Ekstra Bladet Cup
13-08-2008Rønne fB - FREM0-3Ekstra Bladet Cup

5. Abdoulie Njai

Position: Midtbane, Back
Født: 10-07-1997
25. Alexander Green

Position: Midtbane
Født: 04-05-1992
15. Andreas Horsebøg

Position: Midtbane
Født: 05-08-1998
7. Andreas Theil Lundberg

Position: Forsvar/Midtbane
Født: 22-02-1992
14. Benjamin Warlo

Position: Angreb
Født: 05-05-1992
10. Beran Camili

Position: Midtbane/Angreb
Født: 01-04-1991
18. Deniz Karaca

Position: Forsvar
Født: 15-11-1998
16. Frederik Hansen

Position: Angriber
Født: 27-01-1999
30. Frederik Mehder

Position: Målmand
Født: 20-11-1994
6. Frederik Sundstrup

Position: Forsvar/midtbane
Født: 17-12-1993
23. Gustav Gjøg

Position: Forsvar/midtbane
Født: 06-02-1997
9. Hamid Khalidan

Position: Kant/Angriber
Født: 15-07-1997
19. Hervé Gamys

Position: Midtbane
Født: 11-03-1998
12. Ibrahim Badran

Position: Forsvar/midtbane
Født: 16-02-1994
4. Jonas Nørremark

Position: Forsvar
Født: 12-03-1996
20. Kenneth Thinter

Position: Forsvar/midtbane
Født: 11-09-1988
22. Kristoffer Dirksen

Position: Back
Født: 16-02-1993
13. Mads Severinsen

Position: Forsvarer/MIdtbane
Født: 12-06-1991
1. Marco Brylov

Position: Målmand
Født: 21-11-1995
21. Marius Finsen

Position: Angreb
Født: 15-03-1999
2. Mikkel Andersson

Position: Midtbane
Født: 17-03-1990
17. Simon Skibsted

Position: Angriber
Født: 25-11-1991
11. Tonni Adamsen

Position: Midtbane/angriber
Født: 15-11-1994
8. Victor Christiansson

Position: Midtbane
Født: 18-02-1998
mobil version
desktop version
- copyright [ 2003-2018 ] Dennis Sjøbeck -