facebooksøg
Boldklubben FREM
B 93 - FREM
21. august 2019 19:00 Østerbro Stadion
2. Division Pulje 1

Ole Mørch

Position: Midtbane/Angriber
Højde: 180 cm
Vægt: 73 kg
Født: 28-05-1948
Kampe: 346
Vundne: 133
Uafgjort: 78
Tabt: 135
Mål: 109
Debut: 8. juli 1967 hjemme i Intertototurneringen mod Ruch Chorzow 1-2.
Sidste kamp 14. september 1980 ude mod Køge 0-1.
Blev udskiftet med Kim Tell p.g.a. en skade.
Tidligere klubber: Altid FREM - Efter karrierestop i 1980, blev Ole træner for FREM's 2. hold i 1981. Tårnby (1982-4), Helsingør (1985-9), FREM (1990-3), Herfølge (1993-8), AB (1999), Trelleborg IF (2001), FREM (oktober 2001-oktober 2003). Senere træner i B. 93 i en kort periode.
Beskrivelse: Fulde navn: Ole Mørk. Født på Rigshospitalet i København. Bor i Solrød. Er gift og har en datter.

Indmeldt i FREM 30.3.1962. Medlemsnr. 11764.

I hele Ole's aktive forboldkarriere kaldte han sig Mørch, som hans far altid kaldte familien. Da Ole blev træner i Sverige hos Trelleborg FF i 2001, fandt svenskerne ud af, at Ole faktisk hed Mørk til efternavn, hvilket han så siden har kaldt sig. Lidt pudsigt.

I sine yngre dage en meget pågående frontangriber, der både skød godt (med begge ben) og havde en rimeligt hovedspil (han havde vel lært det ved at spille ved siden af Lange John's søn, Henning). En rigtig fighter, der ville vinde og senere blev placeret på midtbanen, en rigtig god kombinationsspiller, tillige med gode driblinger og blev anfører for FREM. I starten af hans karriere kneb der lidt med psyken og så var han let at slå ud. Men blev meget bedre med tiden og blev en indpisker for sine holdkammerater.

Deltog på det første juniorlandshold Danmark spillede, den 5.9.1964 på Tårnby Stadion mod Sverige 3-1, sammen med Curlei Nielsen og Ole Edeling, dengang Avarta. Ole scorede 1 mål.

Var faktisk forhåndsudtaget til at deltage i de olympiske lege i 1972 i München, men efter en kamp mod Brønshøj, hvor FREM førte med 3-1 25 minutter før tid, men Brønshøj med Finn Laudrup og Per Røntved vendte kampen og vandt med 6-3. Ole blev sat af til næste kamp, og Leif Printzlau blev udtaget til OL i.s.f.!

Ole var meget uheldig som aktiv spiller med en masse skuffelser. Var reserve til landsholdet i 1971, hvor han var ved at blive indskiftet, men så scorede Danmark og Ole blev kaldt tilbage til bænken! og blev aldrig udtaget igen.

Som juniorspiler var han med til at tabe KBU's pokalfinale mod KB med 2-3, selvom FREM vandt 1. halvleg med 2-0. Som ynglingespiller var han med til at tabe 2 DM finaler. I 1965 mod B. 1901 2-3 og i 1966 mod AaB 0-1.

Som senior blev han ikke udtaget til pokalfinalerne i 1969 og 1971. Var med i de 2 første pokalfinaler mod Esbjerg i 1978, men skadet i den 3. kamp!

Han var med til at "tabe" DM finalen mod de allerede nedrykkede Næstved i 1976 ved at spille 0-0 og derved kun fik sølv. Ole vandt også sølv i 1967 og bronze 1968 og 1971. Blev årets spiller 1977. Deltog på FREM's Østentur 1-22. marts 1971.

Havde i en periode klubrekorden over flest spillede 1. holdskampe, da han overhalede Flemming Ahlberg.

Blev kåret som årets træner 1990 og har modtaget årets positivpris i 1991.

Som træner vandt Ole bronze med FREM i 1992 og med AB i 1999. Vandt landspokalturneringen med AB 1998-9.

Var ansat i kort- og matrikelstyrelsen, indtil han blev fuldtidstræner i 1992.

Har DBU P-licens. UEFA PRO license - som er en international certificeret forboldtræneruddannelse.
Efterfølgende er dette suppeleret med en uddannelse i coaching.

Arbejdede som sportscoach - mentalcoach - foredragsholder m.m.
Han havde sit eget coaching firma; olemoerkcoaching.

Ole Mørk's firma var sponsor i FREM.

Ole Mørk har været tilknyttet flere TV-stationer som kommentator - og blev ofte benyttet på TV2 NEWS som ekspert.

Var i en periode ansvarlig for FREMs ungdomsafdeling.

Ole ses ofte i Valby, når 1.holdet spiller og en gang imellem til 3.halvleg, når Torsdagsholdet har trænet.

Modtog FREMs guldnål den 5. november 2016 til afslutningsfesten.
Landskampe: 1 J/1 mål (1964), 5 Y/3 mål (1966) og 4 U landskampe/0 mål (1970) for FREM.
Var ubenyttet reserve på OL holdet der vandt 2-1 den 10.10.1971 i Idrætsparken mod Rumænien.

Læs mere på DBU's Landsholdsdatabase

7. november 2016/Steen Meisner Bjerre
- Tal i parentes angiver nuværende sæson.

- se 'Ole Mørch's aktive kampe i detaljer - klik her
- Søg efter teksten: 'Ole Mørch' - klik her

- Videre til næste spiller 'Ole Rasmussen' - klik her
- Tilbage til forrige spiller 'Ole Larsen' - klik her
Oplysningerne på ovennævnte spillerprofil er indsamlet og indkodet af BK FREMs officielle statistikfører: Steen Meisner Bjerre, 23 61 92 72, steenbjerre@hotmail.com, til hvem henvises, såfremt der er ændringer/tilføjelser e.a. til spillerprofilen, samt til Persondataloven.

Aktive kampe

DatoHoldResultatLiga
14-09-1980Køge - FREM1-0 1. Division
10-09-1980Brønshøj - FREM1-2LANDSPOKALTURNERINGEN
07-09-1980FREM - OB1-21. Division
31-08-1980KB - FREM1-31. Division
24-08-1980FREM - Vejle0-21. Division
21-08-1980Hvidovre - FREM2-11. Division
17-08-1980FREM - Ikast2-41. Division
12-08-1980Kastrup - FREM2-3LANDSPOKALTURNERINGEN
10-08-1980Lyngby - FREM3-01. Division
04-08-1980FREM - Fremad Amager3-01. Division
15-06-1980Vejle - FREM5-01. Division
11-06-1980FREM - KB0-11. Division
08-06-1980OB - FREM2-11. Division
01-06-1980FREM - Køge0-31. Division
25-05-1980Kastrup - FREM1-01. Division
18-05-1980FREM - B. 19031-11. Division
11-05-1980AGF - FREM0-01. Division
12-04-1980FREM - AaB1-31. Division
07-04-1980Ikast - FREM3-01. Division
03-11-1979FREM - AGF2-11. Division
28-10-1979Esbjerg - FREM3-11. Division
22-10-1979FREM - Næstved0-21. Division
14-10-1979KB - FREM0-01. Division
07-10-1979Ikast - FREM2-11. Division
30-09-1979FREM - Kastrup0-01. Division
23-09-1979OB - FREM0-11. Division
16-09-1979FREM - Slagelse2-11. Division
09-09-1979Skovbakken - FREM0-01. Division
02-09-1979FREM - Vejle1-21. Division
26-08-1979B. 1903 - FREM0-01. Division
23-08-1979FREM - Hvidovre3-11. Division
19-08-1979B. 1901 - FREM1-21. Division
12-08-1979FREM - B. 930-01. Division
30-07-1979FREM - Holbæk0-4LANDSPOKALTURNERINGEN
24-06-1979FREM - B. 19012-11. Division
21-06-1979B. 93 - FREM1-21. Division
17-06-1979FREM - AaB1-21. Division
10-06-1979AGF - FREM1-21. Division
02-06-1979FREM - Esbjerg2-01. Division
27-05-1979Næstved - FREM4-11. Division
20-05-1979FREM - KB0-11. Division
13-05-1979FREM - Ikast2-01. Division
10-05-1979FREM - B. 19031-11. Division
06-05-1979Kastrup - FREM1-11. Division
29-04-1979FREM - OB0-11. Division
22-04-1979Slagelse - FREM0-01. Division
18-04-1979Hvidovre - FREM2-11. Division
16-04-1979FREM - Skovbakken0-01. Division
08-04-1979Vejle - FREM0-01. Division
05-11-1978Esbjerg - FREM3-01. Division
29-10-1978FREM - AGF2-11. Division
22-10-1978Kastrup - FREM0-01. Division
15-10-1978FREM - Skovbakken1-01. Division
08-10-1978Vejle - FREM3-21. Division
04-10-1978B. 1909 - FREM4-3LANDSPOKALTURNERINGEN
01-10-1978FREM - B. 930-11. Division
27-09-1978AS Nancy-Lorraine - FREM4-0EUROPACUPEN FOR POKALVINDERE
24-09-1978OB - FREM0-01. Division
17-09-1978FREM - B. 19012-21. Division
13-09-1978FREM - AS Nancy-Lorraine2-0EUROPACUPEN FOR POKALVINDERE
10-09-1978KB - FREM1-01. Division
06-09-1978FREM - Næstved0-11. Division
03-09-1978FREM - Randers Freja2-01. Division
18-06-1978FREM - OB0-01. Division
11-06-1978Slagelse - FREM2-01. Division
08-06-1978FREM - Esbjerg1-1LANDSPOKALTURNERINGEN
31-05-1978FREM - B. 19030-21. Division
28-05-1978FREM - Køge2-01. Division
21-05-1978Randers Freja - FREM4-31. Division
15-05-1978FREM - KB0-21. Division
11-05-1978B. 1901 - FREM1-11. Division
08-05-1978B. 93 - FREM2-01. Division
04-05-1978FREM - Esbjerg1-1LANDSPOKALTURNERINGEN
30-04-1978FREM - Vejle1-11. Division
23-04-1978Skovbakken - FREM1-21. Division
19-04-1978AaB - FREM2-3LANDSPOKALTURNERINGEN
16-04-1978AGF - FREM0-01. Division
13-04-1978FREM - B. 19093-2LANDSPOKALTURNERINGEN
09-04-1978FREM - Kastrup0-21. Division
02-04-1978FREM - Esbjerg0-01. Division
13-11-1977OB - FREM2-11. Division
06-11-1977FREM - Randers Freja4-11. Division
30-10-1977FREM - AGF2-11. Division
23-10-1977B. 1909 - FREM1-11. Division
16-10-1977FREM - B. 19012-21. Division
01-10-1977B. 93 - FREM3-01. Division
28-09-1977Grasshopper-Club - FREM6-1UEFA-CUPEN
25-09-1977Holbæk - FREM5-11. Division
18-09-1977FREM - AaB1-41. Division
14-09-1977FREM - Grasshopper-Club0-2UEFA-CUPEN
11-09-1977FREM - Køge0-11. Division
04-09-1977Frederikshavn - FREM2-01. Division
28-08-1977B. 1903 - FREM1-11. Division
21-08-1977FREM - Vejle2-31. Division
18-08-1977KB - FREM7-11. Division
14-08-1977FREM - Kastrup1-21. Division
10-08-1977FREM - KB2-1LANDPOKALTURNERINGEN
07-08-1977Esbjerg - FREM2-31. Division
03-08-1977FREM - Viborg4-0LANDPOKALTURNERINGEN
30-07-1977Ruch Chorzow - FREM2-1INTERTOTO
23-07-1977FREM - Grazer AK6-0INTERTOTO
16-07-1977FREM - HNK Rijeka2-0INTERTOTO
09-07-1977Grazer AK - FREM0-2INTERTOTO
02-07-1977HNK Rijeka - FREM2-2INTERTOTO
25-06-1977FREM - Ruch Chorzow3-0INTERTOTO
19-06-1977Randers Freja - FREM1-21. Division
12-06-1977FREM - OB1-31. Division
08-06-1977B. 1901 - FREM2-21. Division
05-06-1977FREM - B. 932-01. Division
30-05-1977AaB - FREM0-21. Division
26-05-1977Køge - FREM0-11. Division
22-05-1977FREM - Frederikshavn1-11. Division
15-05-1977FREM - B. 19031-31. Division
08-05-1977Vejle - FREM1-41. Division
05-05-1977FREM - KB0-01. Division
24-04-1977Kastrup - FREM1-01. Division
17-04-1977FREM - Esbjerg4-11. Division
09-04-1977FREM - B. 19092-11. Division
03-04-1977AGF - FREM3-21. Division
27-03-1977FREM - Holbæk1-11. Division
14-11-1976Næstved - FREM0-01. Division
07-11-1976FREM - Holbæk2-01. Division
30-10-1976FREM - KB1-11. Division
24-10-1976Kastrup - FREM1-11. Division
17-10-1976FREM - Vanløse3-01. Division
10-10-1976FREM - B. 19013-11. Division
03-10-1976B. 1903 - FREM1-01. Division
26-09-1976FREM - Køge2-11. Division
18-09-1976B. 93 - FREM0-21. Division
12-09-1976Fremad Amager - FREM1-01. Division
05-09-1976Esbjerg - FREM1-11. Division
29-08-1976OB - FREM4-01. Division
22-08-1976FREM - Randers Freja0-01. Division
18-08-1976FREM - B. 19011-2LANDSPOKALTURNERINGEN
15-08-1976FREM - Vejle3-21. Division
08-08-1976AaB - FREM1-31. Division
31-07-1976Aabenraa - FREM0-2LANDSPOKALTURNERINGEN
20-06-1976FREM - OB0-11. Division
16-06-1976FREM - Fremad Amager3-01. Division
13-06-1976Køge - FREM0-21. Division
09-06-1976FREM - Kastrup2-01. Division
07-06-1976Holbæk - FREM0-01. Division
30-05-1976FREM - Næstved1-31. Division
27-05-1976Vejle - FREM0-21. Division
19-05-1976B. 1901 - FREM0-11. Division
16-05-1976FREM - B. 931-21. Division
09-05-1976KB - FREM1-01. Division
02-05-1976FREM - B. 19031-01. Division
25-04-1976FREM - AaB0-01. Division
18-04-1976Vanløse - FREM0-61. Division
11-04-1976FREM - Esbjerg2-01. Division
04-04-1976Randers Freja - FREM0-31. Division
09-11-1975B. 1909 - FREM0-21. Division
02-11-1975B. 1901 - FREM3-11. Division
26-10-1975FREM - Randers Freja3-11. Division
19-10-1975Esbjerg - FREM1-11. Division
05-10-1975Holbæk - FREM0-31. Division
28-09-1975FREM - Næstved1-31. Division
21-09-1975Køge - FREM2-01. Division
14-09-1975Vejle - FREM0-01. Division
07-09-1975FREM - AaB2-31. Division
31-08-1975FREM - Fremad Amager2-21. Division
27-08-1975FREM - Esbjerg1-2LANDSPOKALTURNERINGEN
23-08-1975B. 93 - FREM2-11. Division
13-08-1975FREM - Vanløse0-21. Division
10-08-1975KB - FREM5-11. Division
15-05-1975FREM - B. 19015-31. Division
04-05-1975FREM - Vejle0-11. Division
20-04-1975AaB - FREM2-21. Division
16-04-1975B. 1903 - FREM3-01. Division
13-04-1975Fremad Amager - FREM2-11. Division
10-04-1975Holbæk - FREM1-0LANDSPOKALTURNERINGEN
10-11-1974FREM - Ikast2-1LANDSPOKALTURNERINGEN
03-11-1974FREM - Holbæk1-21. Division
27-10-1974B. 1901 - FREM1-01. Division
20-10-1974FREM - Hvidovre4-01. Division
06-10-1974Randers Freja - FREM0-51. Division
29-09-1974FREM - Vejle2-41. Division
22-09-1974B. 1903 - FREM4-21. Division
15-09-1974FREM - Slagelse3-11. Division
08-09-1974Køge - FREM4-11. Division
01-09-1974Næstved - FREM0-21. Division
25-08-1974FREM - AaB0-11. Division
18-08-1974KB - FREM5-01. Division
11-08-1974FREM - Slagelse5-3LANDSPOKALTURNERINGEN
28-04-1974FREM - KB1-11. Division
21-04-1974Holbæk - FREM0-01. Division
15-04-1974FREM - B. 19015-21. Division
07-04-1974Hvidovre - FREM1-31. Division
30-03-1974FREM - Randers Freja0-41. Division
11-11-1973FREM - Vejle0-21. Division
03-11-1973Næstved - FREM2-21. Division
27-10-1973FREM - AB2-11. Division
21-10-1973FREM - KB2-21. Division
07-10-1973AaB - FREM1-11. Division
30-09-1973Køge - FREM1-01. Division
16-09-1973FREM - Hvidovre3-71. Division
08-09-1973FREM - Hvidovre3-5LANDSPOKALTURNERINGEN
02-09-1973B. 1903 - FREM2-01. Division
25-08-1973FREM - AGF5-21. Division
19-08-1973Randers Freja - FREM3-01. Division
15-08-1973FREM - B. 19011-41. Division
12-08-1973Herning - FREM0-5LANDSPOKALTURNERINGEN
17-06-1973AB - FREM3-41. Division
12-06-1973FREM - Randers Freja5-11. Division
02-06-1973FREM - Køge2-21. Division
28-05-1973B. 1901 - FREM2-21. Division
19-05-1973FREM - Næstved2-21. Division
15-05-1973Hvidovre - FREM2-21. Division
06-05-1973FREM - AaB1-11. Division
29-04-1973AGF - FREM1-21. Division
22-04-1973Vejle - FREM2-01. Division
14-04-1973FREM - B. 19030-11. Division
08-04-1973KB - FREM1-21. Division
08-11-1972Twente - FREM4-0EUROPA CUPEN FOR POKALVINDERE
05-11-1972Randers Freja - FREM5-01. Division
29-10-1972FREM - B. 19094-21. Division
25-10-1972FREM - Twente0-5EUROPA CUPEN FOR POKALVINDERE
22-10-1972B. 1903 - FREM3-41. Division
15-10-1972B. 1901 - FREM2-21. Division
08-10-1972FREM - AGF1-21. Division
30-09-1972FREM - Næstved1-11. Division
27-09-1972FREM - Sochaux2-1EUROPA CUPEN FOR POKALVINDERE
24-09-1972Vejle - FREM2-11. Division
17-09-1972Køge - FREM0-41. Division
13-09-1972Sochaux - FREM1-3EUROPA CUPEN FOR POKALVINDERE
20-08-1972FREM - Brønshøj3-11. Division
09-08-1972KB - FREM2-11. Division
06-08-1972Kastrup - FREM2-0LANDSPOKALTURNERINGEN
29-07-1972FREM - SK Vöest Linz2-2Intertoto
22-07-1972Odra Opole - FREM4-0Intertoto
15-07-1972Rot-Weiss Oberhausen - FREM2-1Intertoto
08-07-1972FREM - Odra Opole2-1Intertoto
01-07-1972FREM - Rot-Weiss Oberhausen 3-2Intertoto
24-06-1972SK Vöest Linz - FREM3-1Intertoto
15-06-1972FREM - Hvidovre1-31. Division
10-06-1972Brønshøj - FREM6-31. Division
04-06-1972FREM - Randers Freja3-11. Division
29-05-1972AGF - FREM2-11. Division
25-05-1972Næstved - FREM4-21. Division
15-05-1972FREM - B. 19033-21. Division
07-05-1972FREM - Køge4-11. Division
30-04-1972Hvidovre - FREM1-21. Division
23-04-1972FREM - B. 19011-41. Division
15-04-1972FREM - KB0-01. Division
12-04-1972Vejle - FREM2-1LANDSPOKALTURNERINGEN
09-04-1972B. 1909 - FREM2-11. Division
30-03-1972FREM - Vejle3-11. Division
07-11-1971FREM - Vejle1-01. Division
31-10-1971Randers Freja - FREM3-11. Division
23-10-1971FREM - KB2-21. Division
18-10-1971B. 1909 - FREM1-31. Division
03-10-1971FREM - Hvidovre1-21. Division
18-09-1971Brønshøj - FREM2-41. Division
12-09-1971AaB - FREM3-01. Division
16-08-1971AB - FREM2-0 1. Division
11-08-1971FREM - B. 19030-01. Division
08-08-1971FREM - B. 19134-1LANDSPOKALTURNERINGEN
04-08-1971FREM - Hvidovre4-0LANDSPOKALTURNERINGEN
06-06-1971FREM - Randers Freja5-11. Division
01-06-1971Vejle - FREM2-41. Division
12-04-1971FREM - AB2-11. Division
08-04-1971FREM - Køge3-0LANDSPOKALTURNERINGEN
04-04-1971B. 1901 - FREM3-41. Division
22-11-1970B. 1913 - FREM0-3LANDSPOKALTURNERINGEN
15-11-1970FREM - Lyngby3-3LANDSPOKALTURNERINGEN
08-11-1970Fuglebakken - FREM1-5LANDSPOKALTURNERINGEN
01-11-1970B. 1913 - FREM2-21. Division
25-10-1970FREM - Vejle3-01. Division
19-10-1970FREM - KB1-11. Division
11-10-1970AaB - FREM6-11. Division
04-10-1970Randers Freja - FREM3-01. Division
28-09-1970FREM - Brønshøj1-01. Division
20-09-1970AB - FREM1-21. Division
05-09-1970FREM - B. 19032-21. Division
30-08-1970FREM - Horsens4-01. Division
24-08-1970Hvidovre - FREM2-01. Division
16-08-1970B. 1901 - FREM3-11. Division
21-06-1970FREM - B. 19133-11. Division
17-06-1970Vejle - FREM2-11. Division
09-06-1970FREM - B. 19011-31. Division
05-06-1970FREM - Hvidovre3-21. Division
30-05-1970Brønshøj - FREM1-01. Division
24-05-1970FREM - Randers Freja0-11. Division
10-05-1970FREM - AaB1-01. Division
03-05-1970B. 1903 - FREM2-21. Division
25-04-1970FREM - AB1-11. Division
19-04-1970Horsens - FREM1-11. Division
04-04-1970KB - FREM1-21. Division
16-11-1969Lyngby - FREM1-1LANDSPOKALTURNERINGEN
09-11-1969FREM - Nr. Aaby6-2LANDSPOKALTURNERINGEN
02-11-1969Horsens - FREM3-01. Division
25-10-1969FREM - KB2-21. Division
19-10-1969FREM - Vejle2-21. Division
11-10-1969B. 1903 - FREM6-11. Division
05-10-1969FREM - AB1-11. Division
01-10-1969St. Gallen - FREM1-0EUROPACUPEN FOR POKALVINDERE
28-09-1969B. 1901 - FREM0-01. Division
17-09-1969FREM - St. Gallen2-1EUROPACUPEN FOR POKALVINDERE
14-09-1969B. 1913 - FREM2-31. Division
07-09-1969FREM - Esbjerg4-01. Division
31-08-1969AaB - FREM3-11. Division
24-08-1969FREM - B. 19093-11. Division
20-08-1969Hvidovre - FREM2-31. Division
02-08-1969GVAV Groningen - FREM2-2Intertoto
26-07-1969Linzer ASK - FREM2-2Intertoto
20-07-1969VCHZ Pardubice - FREM1-1Intertoto
12-07-1969FREM - Linzer ASK2-1Intertoto
05-07-1969FREM - GVAV Groningen2-0Intertoto
28-06-1969FREM - VCHZ Pardubice3-1Intertoto
06-04-1969B. 1909 - FREM3-11. Division
03-04-1969B. 1903 - FREM1-3LANDSPOKALTURNERINGEN
25-08-1968OB - FREM1-21. Division
03-08-1968FREM - Bellinzona2-0Intertoto
27-07-1968Legia Warszawa - FREM4-0Intertoto
20-07-1968Hannover - FREM3-0Intertoto
13-07-1968FREM - Hannover0-0Intertoto
06-07-1968Bellinzona - FREM0-4Intertoto
30-06-1968FREM - Legia Warszawa1-2Intertoto
16-06-1968FREM - AGF1-11. Division
12-06-1968Hvidovre - FREM0-01. Division
09-06-1968B. 1913 - FREM1-11. Division
26-05-1968FREM - Horsens1-21. Division
16-05-1968FREM - AB1-21. Division
12-05-1968KB - FREM0-21. Division
05-05-1968FREM - OB1-01. Division
28-04-1968FREM - Esbjerg2-01. Division
21-04-1968Vejle - FREM2-01. Division
11-04-1968AaB - FREM3-31. Division
07-04-1968FREM - B. 19092-21. Division
25-11-1967FREM - Vejle0-2LANDSPOKALTURNERINGEN
18-11-1967FREM - Køge3-2LANDSPOKALTURNERINGEN
12-11-1967Kolding IF - FREM0-4LANDSPOKALTURNERINGEN
05-11-1967FREM - Esbjerg2-01. Division
29-10-1967OB - FREM0-21. Division
15-10-1967KB - FREM2-21. Division
08-10-1967FREM - AGF3-11. Division
27-09-1967FREM - B. 19033-21. Division
20-09-1967Atletico Bilbao - FREM3-2MESSEBYTURNERINGEN
17-09-1967AaB - FREM1-31. Division
13-09-1967FREM - Atletico Bilbao0-1MESSEBYTURNERINGEN
06-09-1967FREM - Køge3-01. Division
03-09-1967AB - FREM1-01. Division
27-08-1967Vejle - FREM0-21. Division
05-08-1967Young Boys - FREM0-0Intertoto
08-07-1967FREM - Ruch Chorzow1-2Intertoto

7. Andreas Theil Lundberg

Position: Forsvar/Midtbane
Født: 22-02-1992
19. Christian Bramsborg

Position: Forsvar, Midtbane
Født: 21-09-1999
17. Daniel Anusic

Position: Forsvar
Født: 25-04-1996
13. Daniel Holm

Position: Angreb
Født: 07-03-1995
77. Daniel Pedersen

Position: Angriber
Født: 24-03-1989
6. Frederik Sundstrup

Position: Forsvar/midtbane
Født: 17-12-1993
9. Hamid Khalidan

Position: Kant/Angriber
Født: 15-07-1997
30. Jesper Næsby

Position: Målmand
Født: 25-08-1981
26. Jonas Nørremark

Position: Forsvar
Født: 12-03-1996
20. Kenneth Thinter

Position: Forsvar/midtbane
Født: 11-09-1988
22. Kristoffer Dirksen

Position: Forsvarer
Født: 16-02-1993
1. Marco Brylov

Position: Målmand
Født: 21-11-1995
25. Mark Sundstrup

Position: Midtbane/angreb
Født: 30-06-1989
2. Mikkel Andersson

Position: Midtbane
Født: 17-03-1990
11. Tonni Adamsen

Position: Midtbane/angriber
Født: 15-11-1994
8. Victor Christiansson

Position: Midtbane
Født: 18-02-1998
mobil version
desktop version
- copyright [ 2003-2019 ] Dennis Sjøbeck -